• Ekim 05, 2020 Balık Çorbası

  Karnıbaharlı Körili Zencefilli Levrek Balık Çorbası ile hem lezzetli hem de son derece sağlıklı bir çorba tüketmek ister misiniz? Hem çocukların hem de yetişkinlerin tadına bayılacağı bir lezzet olan balık çorbasını siz de tüketerek sağlıklı bir yaşamak sürdürebilirsiniz.

  karnabahar, köri, zencefil
 • Haziran 02, 2020

  Kefal balığı Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Marmara'da bulunur. Halk arasında koklan balığı, topbaş, toptan, avrita, sarıkulak, paçoz, mavri, altınbaş kefal olarak bilinir. Bilimsel adı Mugil cephalus'dur.  Piyasada bütün, fileto, havyar, füme, likornoz, tarama olarak bulunabilir. Mayıs-ağustos arası üreme dönemidir, bu dönemlerde yenmesi tavsiye edilmez. Üreme boyu olan 30 cm'nin altındakiler satın alınmamalıdır.

  Balık Pişirme, Izgarada Balık, Balık Çorbası, Balık Kızartma, Tepside Balık, Balık Izgara, Güveçte Pişirme, Kağıtta Pişirme, Balık Fileto, kefal, kefal baligi, kefal nasil yapilir, kefal izgara, kefal pisirme,
 • Haziran 01, 2020

  Sinarit balığı, Akdeniz ve ege bölgesinde bulunur. Bilimsel adı Dantex dantex'dir. Halk arasında altınkaş, çavuş, trança, tangaba olarak bilinir. Nisan-haziran ayları arası üreme dönemidir. 35 cm'nin altındakiler satın alınmamalıdır. Piyasada bütün ve fileto olarak bulunabilir.  Mercan ailesinden olan sinaritin vücudu kalın iri pullarla kaplıdır. Beyaz, yağsız, sıkı ve löp etlidir. Çok pulludur, sırtında ve yanlarında pembe ve mavi renk hakimdir.

  Balık Pişirme, Izgarada Balık, Balık Çorbası, Balık Kızartma, Tepside Balık, Balık Izgara, Güveçte Pişirme, Kağıtta Pişirme, Balık Fileto, sinarit baligi, sinarit balik, sinarit baligi nasıl yapilir,
 • Mayıs 31, 2020

  Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz'de bulunur. Halk arasında derviş balığı, inleyen balık, beybalığı olarak bilinir. Bilimsel adı Triglia lucerna'dır. Aralık-şubat ayları arasındaki üreme döneminde ve 18 cm'nin altında satın alınmamalıdır. Piyasada bütün olarak bulunur. Dipte yaşayan, göç etmeyen, bembeyaz, orta sıklıkta, pulsuz, dipdiri, yağsız, beyaz etli bir balıktır. Sularımızda yedi çeşidi bulunan kırlangıç, Ortalama 25-40 cm boyunda ve 350 gr-2,5 gr ağırlığındadır. Ancak 75 cm'ye kadar ulaşabilir. 8-10 kg ağırlıkta olanları da bulunur.

  Balık Pişirme, Izgarada Balık, Balık Çorbası, Balık Kızartma, Tepside Balık, Balık Izgara, Güveçte Pişirme, Kağıtta Pişirme, Balık Fileto, kirlangic baligi, kirlangic balik izgara, kirlangic balik nasıl yapilir,
 • Mayıs 31, 2020

  Marmara, Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de bulunur. Halk arasında Fener balığı olarak bilinen bu balığın bilimsel adı Lophius piscatorius'dur. Mayıs-temmuz döneminde ürediği için bu aylarda ve üreme boyu olan 20 cm'nin altında satın alınmamalıdır. Piyasada bütün, tulum çıkarılmış, fileto olarak bulunur. Etinin diriliğinden dolayı birçok balıkçıya göre ''kuzu budu''dur. Sıkı etli, beyaz ve az yağlı, pulsuz bir dip balığıdır.

  Balık Pişirme, Izgarada Balık, Balık Çorbası, Balık Kızartma, Tepside Balık, Balık Izgara, Güveçte Pişirme, Kağıtta Pişirme, Balık Fileto, Fener Baligi izgara, Fener Baligi, Fener Baligi Pisirme,
Çerez Kullanımı

"Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun bir şekilde toplanıp işlenir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz."